10 01 2021

Jak pikować pomidory

Kategoria:

Kto nie chciałby cieszyć sie własnymi, pysznymi pomidorami? Ich uprawa wymaga sporo wysiłku i odpowiednich przygotowań; ważne jest wcześniejsze wysianie nasion i opieka nad siewkami. Jeśli jeszcze nie przepikowaliście pomidorów, albo przepikowaliście, ale większość z nich nie przyjęła się i chcecie wiedzieć, jakie błędy popełniliście – obejrzyjcie nasz filmik o tym, jak pikować siewki pomidorów.

Co jest potrzebne, aby pikowanie się udało?

1. Doniczki „dziewiątki” (9 x 9 cm) lub inne, podobnej wielkości pojemniki z otworami w dnie zapewniającymi odpływ wody.

2. Świeże, wolne od chorób podłoże, najlepiej wzbogaceone nawozem, do kupienia w punktach ogrodniczych.

3. Patyczek do podważania siewek, może to być profesjonalny pikownik, zwykły ołówek lub ucięta głązka.

4. Namiocik, tunel, lub kawałek folii, którą nakryjemy posadzone do doniczek i umieszczone w szklarni siewki, tak, by podczas pierwszych dni po pikowaniu roślinki przebywały w ciepłym i wilgotnym środowisku. Jeśli mamy taką możliwość, sadzonki ustawiamy na parapecie w domu (nie może być zbyt ciepło); nie wymagają  wtedy dodatkowego okrycia.

5. Etykiety (mogą być zrobione z plastikowych kubeczków po jogurcie), na których zaznaczymy nazwę odmiany i datę pikowania, po to, by móc obesrwować i porównywać różne rodzaje pomidorów. Dzięki takim prywatnym badaniom możemy wybrać te pomidory, które sprawdzają się najlepiej i dzięki temu w przyszłym roku nie będziemy tracić czasu i energii

3 kroki do lepszego ogrodu

Zapisz się na darmowy online kurs, który pomoże Ci uporządkować wiedzę ogrodniczą i sprawi, że zajmowanie się ogrodem będzie jeszcze większą przyjemnością!

Zostaw swój
komentarz
poniżej

Napisz nam, co myślisz!
Podziel się swoimi
ogrodniczymi
doświadczeniami,
radościami, troskami i
pomysłami. Zainspiruj
innych, wymieniaj uwagi
i wiedzę!


Alicja i Lucyna

Alicja i Lucyna - rodzinny duet ogrodniczy. Sadzimy, podlewamy, przesadzamy i rozmnażamy, a potem opowiadamy o tym w najprostszy możliwy sposób, tak, by każdy mógł z łatwością tworzyć swoją zieloną przestrzeń.

Szkoła cięcia

Wszystko o cięciu krzewów i drzew ozdobnych oraz bylin. Opowiedziane tak prosto, że od razu chwycisz za sekator i będziesz wiedzieć, co robić.

Ogrodnicze pogadanki

Aby ułatwić ci zdobywanie ogrodniczej wiedzy, nagrywamy krótkie filmiki z naszymi radami i sposobami na to, co, kiedy i jak robić w ogrodzie.

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco
z tym, co dzieje się w naszym ogrodzie.

Co tydzień wysyłamy garść ogrodniczych porad, pokazujemy
nowości z naszego ogrodu i szkółki,
zdradzamy nasze plany i dzielimy się roślinnymi radościami.