Kalendarium prac w ogrodzie
- grudzień
- 1
tydzień
stycznia - 2
tydzień
stycznia - 3
tydzień
stycznia - 4
tydzień
stycznia - luty
- styczeń
- 1
tydzień
lutego - 2
tydzień
lutego - 3
tydzień
lutego - 4
tydzień
lutego - marzec
- luty
- 1
tydzień
marca - 2
tydzień
marca - 3
tydzień
marca - 4
tydzień
marca - kwiecień
- marzec
- 1
tydzień
kwietnia - 2
tydzień
kwietnia - 3
tydzień
kwietnia - 4
tydzień
kwietnia - maj
- kwiecień
- 1
tydzień
maja - 2
tydzień
maja - 3
tydzień
maja - 4
tydzień
maja - czerwiec
- maj
- 1
tydzień
czerwca - 2
tydzień
czerwca - 3
tydzień
czerwca - 4
tydzień
czerwca - lipiec
- czerwiec
- 1
tydzień
lipca - 2
tydzień
lipca - 3
tydzień
lipca - 4
tydzień
lipca - sierpień
- lipiec
- 1
tydzień
sierpnia - 2
tydzień
sierpnia - 3
tydzień
sierpnia - 4
tydzień
sierpnia - wrzesień
- sierpień
- 1
tydzień
września - 2
tydzień
września - 3
tydzień
września - 4
tydzień
września - październik
- wrzesień
- 1
tydzień
października - 2
tydzień
października - 3
tydzień
października - 4
tydzień
października - listopad
- październik
- 1
tydzień
listopada - 2
tydzień
listopada - 3
tydzień
listopada - 4
tydzień
listopada - grudzień
- listopad
- 1
tydzień
grudnia - 2
tydzień
grudnia - 3
tydzień
grudnia - 4
tydzień
grudnia - styczeń
2 tydzień lutego - Szklarnia i tunel
-
Zrób sadzonki akanta
Z wykopanego jesienią, przechowywanego w szklarni akanta możesz zrobić sadzonki korzeniowe i w ten sposób rozmnożyć tę piękną roślinę. Warto to zrobić, ponieważ akant jest poszukiwaną rośliną, a niełatwo go kupić. Własne, młode sadzonki w doniczkach są dobrą „walutą przetargową” przy wymianie z miłośnikami roślin.
Sadzonki korzeniowe to nic innego, jak kawałki korzeni długości 5 cm ułożone płasko w doniczce i przysypane 2-cm warstwą ziemi. Robimy je w okresach odwilży, bowiem wiosną będzie dużo innych, pilnych prac. W przypadku nawrotu mrozów doniczki z sadzonkami trzeba wynieść do pomieszczenia, gdzie temperatura nie spada poniżej zera.
O tym, jak krok po kroku robić sadzonki korzeniowe, pisaliśmy w styczniowym numerze „Twojego Ogrodnika”(1/2013).
-
Zaplanuj, co będziesz siał i sadził w szklarni lub w tunelu
Zaplanuj, co będziesz siał i sadził w szklarni i w tunelu przez cały rok. Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, na pewno pomoże ci nasz „Kalendarz prac w warzywniku”, który przygotowaliśmy specjalnie dla naszych Czytelników w lutowym numerze „Twojego Ogrodnika” (2/2013).
Zobacz także inne rzeczy do zrobienia w tym tygodniu
Rośliny ozdobne
Owoce i warzywa
Rozmnażanie i cięcie
Na skalniaku

Portrety roślin
zobacz więcej »
Niezapominajka
Myosotis
Intensywnie niebieskie kwiaty niezapominajek dodają uroku każdej wiosennej rabacie, dlatego warto posadzić je w swoim ogrodzie.

Sasanka zwyczajna
Pulsatilla vulgaris
Kilkuletnia kępa sasanki może mieć kilkadziesiąt kwiatów rozwijających się stopniowo, dzięki czemu ta wczesnowiosenna bylina zdobi skalniak albo rabatkę przez wiele tygodni.

Jabłoń purpurowa
Malus x purpurea
Ozdobna jabłoń purpurowa jest niewielkim, zgrabnym drzewkiem, które bez obaw możesz posadzić w małym ogrodzie. Osiąga 4-5 m wysokości, a więc nie zabiera dużo miejsca, a jednocześnie daje trochę cienia i z powodzeniem można ustawić pod nią ławeczkę, a nawet niewielki stolik.
Czytelnicy o nas
"Co, gdzie, obok czego można, a obok czego nie... Lektura waszego miesięcznika to prawdziwa przyjemność. Oby tak dalej!"
Arkadiusz Kowalski
(...) lubię proste, schematyczne rysunki - dzieki nim nauczyłam się jak ciąć róże, robić sadzonki itp. Z zapałem czytam "Portrety roślin". Dobrze, że oprócz suchej informacji podaje Pani wskazówki praktyczne. (...)
Katarzyna Żmuda
Miesiecznik jest wspaniały. Ciągle korzystam z informacji i porad w nim zawartych. Znajomi także zwracają sie do mnie z pytaniami dotyczącymi roślin, gdyż wiedzą, że zawsze dzieki "Twojemu ogrodnikowi" znajdę na nie odpowiedź.
Anna Bar